SZKOLENIE DLA ZESPOŁÓW FIRMOWYCH
W obecnych czasach wszyscy żyjemy w permanentnym kryzysie, który nas wiele kosztuje. To szkolenie przybliża narzędzia i techniki, które nieco ułatwiają przechodzenie przez takie sytuacje. Otrzymacie dawkę praktycznej wiedzy (potrzebnej dla zrozumienia podstaw funkcjonowania człowieka w kryzysie), sprawdzonych narzędzi (od technik oddechowych po przygotowanie przed wyzwaniem) oraz sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wypracowujemy je latami na wyprawach do dżungli, buszu czy w góry, gdzie właśnie od tych umiejętności zależy, czy wrócimy do domu.
Czego będzie się m.in. można dowiedzieć?
- Jak rozpoznać fazy reakcji lękowych (czyli: „co się ze mną właśnie dzieje”) i co można zrobić w każdej z nich?
- Jak w sytuacji stresu utrzymać nerwy na wodzy, nie dać się ponieść emocjom ani instynktowi stada?
- Jak się uspokoić bez względu na okoliczności?
- Jak się przygotować do trudniejszych wyzwań?
- Dlaczego w kryzysach lepiej nie ufać intuicji?
- Jak dobrać optymalny stopień wyzwania i umiejętnie podzielić je na etapy?
- Jak budować plany awaryjne i kiedy z nich korzystać?
Umiejętność zachowania się w kryzysie pozwala lepiej funkcjonować w pracy i życiu prywatnym. Stanowi uniwersalną korzyść, bo dzięki niej nie podejmujemy błędnych decyzji, których niekorzystne efekty kosztują nas w życiu najwięcej. Umiejętność zachowania chłodnej głowy, gdy coś idzie nie tak, przydaje się każdemu.
STRUKTURA SZKOLENIA:
- Fazy obciążenia układu nerwowego (stres, lęk, strach, panika)
- Stres: Podstawy biochemii reakcji stresowej
- Stres: Obniżanie poziomu stresu wyjściowego
- Stres: Zarządzanie stresorami z otoczenia
- Stres: Koncepcja równowagi sił i wyzwań
- Stres: Znaczenie support teamu
- Lęk: Schemat ABC
- Lęk: Reakcje na lęk (pogrupowanie)
- Lęk: Desensytyzacja i habituacja
- Lęk: Narzędzia przeciwdziałania
- Lęk: Efekt Sapolsky’ego
- Lęk: Fatalizm i przeciwdziałanie mu
- Lęk: Układ współczulny, przywspółczulny oraz limbiczny
- Strach: Fizjologia
- Strach: Reakcja 3F
- Strach: Metody zatrzymania reakcji fizjologicznych
- Strach: Niedopuszczanie do wyrzutu glikokortykoidów (metody i ćwiczenia)
- Strach: Odzyskiwanie kontroli (ćwiczenia)
- Panika: Procedura awaryjna

PROWADZĄCY:
TOMEK MICHNIEWICZ: Od dwudziestu lat organizuje i prowadzi wyprawy do dżungli, buszu i na pustynie na całym świecie, zabierając na nie tzw. „zwykłych ludzi”. Podejmuje się niebezpiecznych wyzwań reporterskich. Jeden z najwyżej cenionych mówców w Polsce, trener i autor szkoleń z zakresu odporności psychicznej i reagowania w sytuacjach stresowych i kryzysowych. Specjalista w dziedzinie odporności psychicznej i działania w niesprzyjających warunkach.
