Type and press Enter.

Kontrola stresu i działanie w niesprzyjających warunkach

Jedyne swoim rodzaju praktyczne szkolenie, pozwalające nauczyć się kontroli reakcji własnego organizmu w sytuacjach stresowych, lękowych, kryzysowych, pod presją czasu, wysokiego ryzyka i niepewności działania. Przeprowadza przez kolejne fazy reakcji fizjologicznych organizmu w sytuacjach lękowych i pozwala wypracować metody zaradcze dla każdej z nich. Nieocenione narzędzie dla osób działających w stresie. To właśnie moje słynne zajęcia „węże i pająki”, o których mogliście słyszeć.

BEZ OBAW! POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE UCZESTNIKÓW I DOBROSTANIE ZWIERZĄT!

 • Dla: menadżerów, zarządzających, reagujących w kryzysach, pracujących z klientem
 • Czas trwania: 4-6h, w zależności od grupy
 • Miejsce: dowolna przestrzeń biurowa, sala konferencyjna ze stołem/stołami na środku
 • Wielkość grupy: 10-15 osób
 • Wyposażenie: wygodne, luźne stroje, projektor/ekran, flipchart
 • Ograniczenia: brak. W szkoleniu nie ma elementów presji i przymusu

Stres i stany lękowe to reakcje fizjologiczne organizmu, które można nauczyć się kontrolować. Można to jednak zrobić tylko podczas treningu praktycznego, i tylko pod okiem instruktora prawidłowo odczytującego kolejne fazy reakcji.

Na początku tego szkolenia uczestnicy poznają podstawowe reakcje organizmu w sytuacjach kryzysowych. Są one uniwersalne, bez względu na okoliczności – strach i towarzyszące mu efekty są identyczne nad przepaścią w górach i podczas gwałtownego kryzysu w firmie.

Uczestnicy muszą zrozumieć, jak funkcjonuje ciało pod wpływem stresu – dowiedzą się, jakie reakcje są odpowiedzialne za to, że gdy się boimy „uginają nam się kolana”, a podczas wystąpienia publicznego brakuje nam powietrza i kręci się w głowie.

W drugiej części szkolenia uczestnicy poznają techniki oddechowe i relaksacyjne służące kontroli organizmu w sytuacjach stresowych. Nauczą się rozpoznawać symptomy kolejnych faz rozkręcającej się „spirali lęku” i nie dopuszczać do przekroczenia granicy paniki.

Trzecia, zasadnicza część szkolenia przekuwa tę wiedzę w praktykę. Uczestnicy zostaną wyeksponowani na silne stresory w postaci węży i tarantul (dowiedz się więcej! porozmawiaj ze mną o bezpieczeństwie uczestników!), wykonując ćwiczenia pod okiem instruktora.

Będą świadomie „przeprowadzani” przez kolejne reakcje swoich własnych organizmów, stany lękowe i stres. Na własnym przykładzie nauczą się, jak ważne jest wsparcie grupy przy pokonywaniu słabości i jak komuś pomóc w trudnej sytuacji. Każdy z uczestników przekona się sam, które techniki są dla niego najbardziej efektywne, a które na niego nie działają.

To bezcenna wiedza – praktyczna instrukcja obsługi samego siebie w sytuacjach kryzysowych.

Doświadczenie przełamania silnego strachu stanowi potężne narzędzie psychologiczne. Pozwala dużo bardziej racjonalnie funkcjonować w silnym stresie, uczy prawidłowych „odpowiedzi” na reakcje organizmu i ogromnie wzmacnia pewność siebie.

To szkolenie to również znakomite zajęcia teambuildingowe – zmieniają obcych sobie ludzi w prawdziwą, wspierającą się drużynę.

Dla kogo:

 • menadżerów i kadry zarządzającej
 • opiekunów klienta i osób reprezentujących organizację na zewnątrz, zwłaszcza w „trudnych” sytuacjach
 • osób występujących publicznie
 • osób pracującym w dynamicznym środowisku wymuszającym ciągłe reagowanie na kryzysy
 • osób podejmujących decyzje przy niepełnych danych, pod presją czasu i emocji
 • negocjatorów
 • zespołów projektowych (w formie znakomitego ćwiczenia teambuildingowego)

POWRÓT

Obejrzyj fragment wersji eventowej tego szkolenia: