KLM Allegro.pl
Polskie Radio Tanie-Loty.pl TTV

Książka

Dariusz Sieradzki (33l.) z Gdańska został zwycięzcą konkursu „Swoją drogą”. W nagrodę wyjedzie w podróż w dowolnie wybrane miejsce na świecie.Do projektu „Swoją drogą”, będącego rozwinięciem książki o tym samym tytule, zgłosiło się prawie 3000 chętnych. -Wybraliśmy Darka, bo jego zgłoszenie łączy osobistą motywację, chęć realnej zmiany w życiu, z motywacją w jakiś sposób uniwersalną, dotykającą problemu, który dotyczy nas wszystkich – konsekwencji naszego wspólnego stylu życia, degradacji środowiska, będącego efektem naszych wyborów – tłumaczy Tomek Michniewicz, przewodniczący jury.

Dariusz Sieradzki pracuje w firmie naftowej i od pewnego czasu ma poczucie, że jest pośrednio odpowiedzialny za niszczenie środowiska naturalnego. Choć ma na utrzymaniu rodzinę coraz poważniej myśli o radyklanej zmianie życiowej drogi. -W trakcie wyprawy Darek będzie w stanie spojrzeć na ten problem od drugiej strony, spojrzeć, jakie szkody może wyrządzić nieodpowiedzialna polityka wielkich koncernów wydobywczych. Uznaliśmy, że to zarówno bardzo ważna społecznie , jak i bardzo interesująca motywacja – dodaje Michniewicz.

W skład jury wchodzili: Tomasz Michniewicz, Robert Chojnacki (Prezes Wydawnictwa Otwartego), Aleksandra Kubicka (Allegro), Agnieszka Plewczyńska (KLM).

Karolina LachotaDodatkowo podczas analizowania zgłoszeń Fundacja Allegro „All For Planet” zdecydowała się na ufundowanie jeszcze jednej podróży. Pojedzie w nią Karolina Lachota (27l.), która urodziła się z małooczem, całkowitym zrośnięciem powiek, bez gruczołów i dróg łzowych. Od urodzenia walczy o przywrócenie wzroku. -Zabiorę Karolinę gdzieś daleko, gdzie zobaczy coś, czego nie zapomina się do końca życia. Może to będą Wielkie Migracje w Afryce, może Himalaje, może niebo nad pustynią, może zorza polarna. Jeszcze nie wiem. To jest coś, co się rzadko zdarza – spontaniczna, bezinteresowna decyzja sporej firmy, by zrobić coś dobrego – powiedział Michniewicz.
Partnerami książki i konkursu są: Allegro.pl i linie lotnicze KLM, a patronami medialnymi: telewizja TTV, radiowa Jedynka i Tanie-loty.pl.


Konkurs: Wyjedź z Tomkiem w dowolne miejsce na świecie.

Konkurs

WYJEDŹ Z TOMKIEM
W DOWOLNE MIEJSCE NA ŚWIECIE

Przeżyjesz to, o czym od zawsze marzyłeś,
zobaczysz miejsca, które zawsze chciałeś zobaczyć.
Może sprawdzisz się w tym, na co nigdy nie miałeś odwagi.

Żadnych ograniczeń, kruczków i drobnego druku.
Przekonaj Tomka, że ta podróż będzie dla Ciebie czymś więcej
niż tylko wycieczką. I jedziemy.

Przeżyj to, co bohaterowie książki „Swoją drogą”!

Organizator:

KLM Allegro.pl
Polskie Radio Tanie-Loty.pl TTV

Książka

Historia jak z filmu,
która wydarzyła się naprawdę

„Zabiorę cię w dowolne miejsce na świecie. Pod jednym warunkiem – decyzję, dokąd chcesz lecieć i po co, musisz podjąć już, w tej chwili”. Ta propozycja dała początek trzem niezwykłym podróżom.

Trzydziestolatek z korporacji uciekający od codziennej rutyny do afrykańskiej dżungli. Młoda kobieta mierząca się ze swoimi największymi obawami w świecie ortodoksyjnego islamu. Dojrzały mężczyzna, który postanawia wreszcie odwiedzić miejsca, o jakich marzył przez czterdzieści lat.

Wyprawy na drugi koniec świata zmuszą całą trójkę do konfrontacji z własnymi lękami, złudzeniami i szansami, które zmarnowali. Kim będą po zakończeniu podróży? Wrócą do starego życia czy pójdą inną drogą?

Kup książkę:

Konkurs: Wyjedź z Tomkiem w dowolne miejsce na świecie.
Książka: Swoją Drogą - Tomek Michniewicz
Polskie Radio
Konkurs: Wyjedź z Tomkiem w dowolne miejsce na świecie.
asas